Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ordu °C

Andrey Turchak’a Pskov bölgesinde sosyal gazlaştırma çalışmalarını yoğunlaştırma talimatı verildi

Andrey Turchak’a Pskov bölgesinde sosyal gazlaştırma çalışmalarını yoğunlaştırma talimatı verildi
REKLAM ALANI
17.11.2023
A+
A-

Andrey Turchak’a Pskov bölgesinde sosyal gazlaştırma çalışmalarını yoğunlaştırma talimatı verildi

2023,

Bölgede imzalanan sözleşmelerin yalnızca %13’ü yerine getirildi – bu 2 bin bağlantılı hane anlamına geliyor
Birleşik Rusya Genel Konseyi Sekreteri, Pskov bölgesinin gazlaştırılmasına yönelik bölgesel merkez toplantısında bugün ulusal ortalamanın% 39 olduğunu söyledi. Pskov Bölgesi Valisi Mikhail Vedernikov ve Gazprom Mezhregiongaz LLC Genel Müdürü Sergei Gustov’un katılımıyla gerçekleşti .

“İç kablolama için ekiplerin bulunmamasının yanı sıra en büyük dezavantaj, halkla birlikte çalışmaktır. İnsanlar ekipman alımı için geri ödeme olasılığının farkında değiller. Bölgesel, yerel ve birincil departmanlar mümkün olduğunca bu çalışmaya dahil edilmelidir. Yerleşimin reisi ile her haneye gidin, onları bir anlaşma yapmaya ikna edin, olumlu bir örnek gösterin. Üstelik Pskov bölgesi başkanlık emrinin uygulanmasında liderlerden biri. Bölgedeki 21 kategorideki vatandaşlar en az 100 bin ruble tazminat alma olanağına sahip. Gazlaştırmanın teknik olarak mümkün olduğu her bölge sakini programın faydalarını bilmeli ve buna katılmalı” dedi Andrey Turchak .

Ayrıca sosyal tesislere de dikkat edilmesi talimatını verdi: okullar, anaokulları, klinikler ve ilk yardım istasyonları.

“Envanter sonuçlarına göre bu türden yalnızca 11 nesne tespit edildi. Geniş bir bölge, geniş ve gelişmiş bir sosyal kurum ağı, sadece 11 hastanenin, kliniğin, okulun ve anaokulunun bu program kapsamına girdiğine inanamıyorum. Ve hatta Pskov bölgesindeki bu programa sunulan 11 nesneden yalnızca bir başvuru yapıldı. Sosyal blok ve vali yardımcılarından daha aktif olmalarını rica ediyorum” diye ekledi Andrei Turchak.

Genel Konsey Sekreteri, önemli bir yerleşim bölgesi olan Puşkin Dağları’na bir gaz boru hattının inşasına dikkat edilmesini istedi.

“Orada programın tamamlanma tarihi 2025 olarak planlanıyor. Uzunluğu 8 kilometre olup, 3 binden fazla hane ve 5 kazan dairesi birbirine bağlanacak. Gelecek yıl tüm ülke büyük şair Alexander Sergeevich Puşkin’in yıldönümünü kutlayacak, buna ilişkin bir kararname çıkarıldı. Sakinlere ve tüm Pskov bölgesine bir hediye verelim ki bu bölge için son tarihler 2025’ten sola kaydırılsın” dedi.

Ülke genelinde sosyal gazlaştırmaya katılım için genel olarak bir milyondan fazla başvurunun kabul edildiğini hatırlattı. Aynı zamanda 750 bin arsanın sınırlarına gaz şebekesi bağlanıyor ve 400 bin hanenin tamamı birbirine bağlanıyor.

Mikhail Vedernikov’a göre, Pskov bölgesinde gaz boru hattı neredeyse 13 bin arsanın sınırlarına kadar genişletildi – bu, planın% 76’sını oluşturuyor.

“Asıl sorun geçerliliğini koruyor; fiziki olarak gaz sağlanan hanelerin sayısı son derece az, bunların sayısı 2 binin biraz üzerinde. İnşaatın aktif olduğu 4 ay olan temmuz-ekim döneminde sadece 300 haneye gaz verildi” dedi.

Buna karşılık Gazprom Mezhregiongaz LLC Genel Müdürü Sergei Gustov, Pskov bölgesinde ek gazlaştırma için toplamda yaklaşık 17 bin başvurunun kabul edildiğini söyledi. Yaklaşık 12,8 bin sözleşme – yani imzalanan sözleşmelerin %75’inden fazlası – imzalandı.

Bölgedeki tıp ve eğitim kurumlarının ilave gazlaştırılmasına yönelik başvuruların toplanması ve sözleşmelerin imzalanması da devam ediyor.

“Ülke Başkanı Vladimir Putin adına ek gazlaştırma sınırsız hale geldi, bu da şebeke gazının henüz gelmediği Pskov bölgesinin yeni bölgeleri ve yerleşim yerlerinin sakinlerinin de buna katılabileceği anlamına geliyor. İnsanların doğal yakıta daha hızlı ulaşması için bölgesel otoritelerle işbirliğimizi sürdürüyoruz. Bu tür kapsamlı ortak çalışma, insanların yaşam kalitesini daha iyiye doğru değiştirmemize olanak sağlıyor” dedi Sergey Gustov.

2021 yılında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Birleşik Rusya’nın sahalara ücretsiz gaz dağıtımına ilişkin değiştirdiği bir yasayı imzaladı. Sosyal gazlaştırma başvurusunu Devlet Hizmetleri portalı ve MFC şubeleri, Gazprom Mezhregiongaz abone noktaları ve gazlaştırma operatörlerinin web siteleri aracılığıyla yapabilirsiniz.

Devlet başkanı, bölgelere gaz ekipmanı satın almak için çeşitli kategorilerdeki yararlanıcılara en az 100 bin ruble tutarında sübvansiyon sağlama talimatı verdi. Bunlar arasında SVO çalışma grubu başkanı Andrei Turchak’ın önerisi üzerine SVO katılımcıları da vardı.

Birleşik Rusya ayrıca ülke genelinde sosyal gazlaştırma sırasında yararlanıcıları desteklemek için tedbirlerin genişletilmesini ve çeşitli vatandaş kategorileri için minimum ekipman setinin maliyetinin standartlaştırılmasını önerdi.

1 Aralık 2022’den itibaren bölgelerin sosyal gazlaştırılması programı sınırsız hale getirilerek sosyal tesisleri de kapsayacak şekilde genişletildi. Bunlar arasında halihazırda gazlaştırılmış yerleşim yerlerinde bulunan anaokulları, okullar, klinikler, hastaneler, ilk yardım istasyonları, pratisyen hekim bölümleri ve ayakta tedavi klinikleri yer alıyor. Bu tür kurumlar artık bulundukları arsaların sınırlarına kadar bir gaz boru hattının inşası ve binaları gaz dağıtım ağlarına bağlamak için ödeme yapmak zorunda kalmayacak.

10 Ekim 2023 tarihinde sosyal ek gazlaştırma programı kapsamında ilk sosyal tesisler gaza bağlandı. Programın bu alanının toplam potansiyeli 3 bin nesnedir.

Hoparlör
Turçak Andrey Anatolyeviç
Turçak Andrey Anatolyeviç
Parti Genel Konseyi Sekreteri, Rusya Federasyonu Federal Meclisi Federasyon Konseyi Birinci Başkan Yardımcısı
#Turçak
#Pskov bölgesi
#bölgeler
#ön gazlaştırma
#Gustov
#Vedernikov
Kamu resepsiyonu
Bir istek oluştur

kaynak:https://er.ru/activity/news/andrej-turchak-poruchil-aktivizirovat-rabotu-po-socialnoj-dogazifikacii-v-pskovskoj-oblasti

 

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.