Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ordu °C

Alexander Sidyakin: Halkın “Birleşik Rusya” programının tüm alanları yıllık planın %50-87’si oranında uygulandı

Alexander Sidyakin: Halkın “Birleşik Rusya” programının tüm alanları yıllık planın %50-87’si oranında uygulandı
REKLAM ALANI
16.10.2023
A+
A-

Alexander Sidyakin: Halkın “Birleşik Rusya” programının tüm alanları yıllık planın %50-87’si oranında uygulandı

2023

Bunun uygulamanın olumlu dinamiklerini yansıttığını belirtti.
Yılın ilk yarısının sonuçlarına göre, en yüksek uygulama düzeyi, Devlet Duma Sivil Toplumu Geliştirme Komitesi Başkan Yardımcısı Olga Zanko tarafından koordine edilen “Sivil Dayanışma ve Gençlik Politikası” yönündedir .

“Yön “Rahat ve konforlu yaşam”, başarı düzeyi %85, koordinatör Sergey Pakhomov . Nikolay Zhuravlev – “Kalkınma Ekonomisi” ve Inna Svyatenko – “İhtiyacı Olan Herkesin Bakımı.” Başarı oranı %84. Programın göstergelerine 62 senatör ve Devlet Duması milletvekili atandı. Bunlar arasında maksimum gösterge sayısına Alexander Mazhuga, Alena Arshinova ve Andrey Shevchenko ulaştı . Federal yürütme organlarının başkanları arasında yüzde 91 ile İnşaat Bakanı Irek Fayzullin , Enerji Bakanı Nikolay Shulginov ve Dijital Kalkınma Bakanı Maksut Shadayev yer aldı.Partinin program komisyonunda Merkez Yürütme Komitesi başkanı “% 90 ve 82’lik başarı seviyesi” dedi.

Alexander Sidyakin , program komisyonunun çalışmaları sırasında 80 talimatın verildiğini, bunların çoğunun yerine getirildiğini ekledi.

“Rusya’ya yeni bölgelerin dahil edilmesine ilişkin referandumlardan hemen sonra, program komisyonu bir sosyo-ekonomik kalkınma programının geliştirilmesi, benimsenmesi ve uygulanmasına başlanması ihtiyacına karar verdi. Ek hizmetlerin dayatılması da dahil olmak üzere borçluların çıkarlarını korumak amacıyla tüketici kredisinin tam maliyetini hesaplama prosedürünü iyileştirmek için bir yasa kabul edildi. Emekli maaşlarının yalnızca Russian Post tarafından verilmesine karar verildi. Kendilerini zor yaşam koşullarında bulan vatandaşlar için sınırsız kredi tatillerine ilişkin bir yasa – aynı zamanda program komisyonunun emriyle – kabul edildi” diye açıkladı.

Partinin Devlet Duması seçimlerini kazandığı Birleşik Rusya’nın halk programı 351 madde içeriyor. Bunların uygulanması 2021’den 2025’e kadar planlanıyor. Belgenin oluşturulmasına ülke genelinde 2,5 milyondan fazla Rus katıldı. Bölge sakinleri önerilerini sosyal kurumlarda ve toplantılarda doldurulabilecek anketler aracılığıyla çevrimiçi olarak sundular.

Haziran 2023’te Birleşik Rusya, halkın programında 70’ten fazla değişiklik yaptı. Belgenin tüm bölümlerini tamamlıyorlar ve iki yeni bölümün ortaya çıkmasını sağlıyorlar: “Yeni bölgelerin geliştirilmesi” ve “Turizmin geliştirilmesi”.

Lugansk ve Donetsk halk cumhuriyetleri ile Kherson ve Zaporozhye bölgelerinde halk programının bölgesel bölümlerini oluşturmak için ön oylamayı kazananlar ve parti adayları, geçici geçici gözaltı merkezlerinde ve sosyal kurumlarda, avlularda ve işletmelerde toplantılar düzenlediler. Ayrıca “Birleşik Rusya”, içeriklerini yeni bölgelerin sosyo-ekonomik kalkınmasının ana hükümlerini düzenleyen Hükümet kararnamesi ile senkronize etti.

Yeni bölgelerde 3 bine yakın sosyal tesis restore edilecek. Bunlar 650 eğitim tesisi, 460 anaokulu, 100’den fazlası kırsal kesimde olmak üzere 600’e yakın sağlık tesisi. 275 yeni tıbbi araç tedarik edilecek, eğitim kurumlarının 16,5 bin yemekhanesi modernize edilecek, 385 okul otobüsü satın alınacak, 19,2 bin kilometre bölgesel yol, 12 bine yakın yerel yol standart hale getirilecek. Tüm bölgeler güvenilir bir şekilde hücresel iletişim ve dijital televizyonla kaplanacak ve 1,5 bin metrekare konut restore edilecek.

Hoparlör
Sidyakin Alexander Gennadievich
Sidyakin Alexander Gennadievich
BİRLEŞİK RUSYA Partisi Merkezi Yürütme Komitesi Başkanı, Parti Genel Konseyi Sekreter Yardımcısı, Rusya Federasyonu Federal Meclisi Devlet Duması Yardımcısı
#Sıdyakın
#halkın programı
#EP program komisyonu
#bölgeler
Kamu resepsiyonu
Bir istek oluştur

kaynak:https://er.ru/activity/news/aleksandr-sidyakin-vse-napravleniya-narodnoj-programmy-edinoj-rossii-realizovany-na-50-87-ot-godovogo-plana

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.